Vánoční světla pro dům – jaká pořídit?

Praktický článek o vánočních světlech

Také jste přesvědčeni o tom, že se letošní Vánoce jenom těžko obejdou bez záplavy světýlek? Pokud ano, podívejme se společně na to, jaká byste si měli pořídit. Tedy pokud toužíte po tom, aby vaše vánoční výzdoba byla v tomto směru skutečně nejkrásnější široko daleko. Podívejme se tedy, jaké existují vánoční světla pro dům. Ty jsou ideální možností, jak dokonale ozvláštnit krásu vašeho rodinného domu a jak nádherně navodit kouzlo Vánoc.

Zaměřte se na exteriérové varianty

Je jasné, že zaměřovat se budete především na ozdobení vaší fasády, stejně jako třeba vaší střechy, nebo i balkonu či oken. Z toho důvodu je třeba myslet na to, že se neobejdete bez variant určených pro použití v interiéru. Toto vánoční osvětlení je totiž konstruováno tak, aby mnohem lépe odolávalo venkovním rozmarům počasí. Sem patří třeba vysoký mráz, stejně jako to může být vítr, který způsobí silnější nárazy třeba do fasády. Stejně tak ale venkovní svítidla odolají také vzdušné vlhkosti, stejně jako samotnému sněhu, popřípadě i dešti. Ten bohužel na Vánoce nebývá v nížinách nic neobvyklého. Jedině díky volbě této možnosti budete mít jistotu, že si dopřejete nádhernou světelnou výzdobu nejenom tyto Vánoce, ale rozhodně i několik budoucích.

Co táhne nejvíce? Standardní světelné řetězy

Podívejme se také na možnosti toho, co můžete v tomto ohledu vybrat. Začneme tím, co patří mezi nejoblíbenější a logicky také nejvyhledávanější možnost. Není to nic jiného než světelné řetězy. Ty sice mohou posloužit i jako vánoční osvětlení na stromeček, ale stejně tak se hodí také jako venkovní vánoční osvětlení. A možnosti použití? Ideální využít tento prvek třeba k tomu, abyste ho umístili do obvodu vašich oken. Stejně tak můžete pomocí tohoto prvku jednoduše lemovat vaši střechu, nebo ho omotat na madlo vašeho balkonu. Poté už stačí zapojit do zásuvky a nádherná výzdoba je hotova.

Samozřejmě v souvislosti s využitím se nemusíte být toho, že by bylo v tomto sortimentu dostupné pouze krátké provedení. To volte jenom ve chvíli, kdy hledáte osvětlení vánočního stromku. Pro vaše účely bude jako stvořené venkovní vánoční osvětlení jak v podobě zmíněného řetězu, tak i v podobě světelného kabelu.

Vybírejte bezpečná vánoční světla

Když vybíráte vánoční světelné řetězy pro venkovní použití, například k výzdobě Vaší zahrady, dejte přednost nákupu u prověřených dodavatelů. Obloukem se vyhněte pouličním prodejcům ale i kamenným obchodům nabízejícím nekvalitní vánoční světelné dekorace. Riziko je totiž příliš vysoké – u levných světelných řetězů hrozí nejen nebezpečí požáru, ale i úrazu elektrickým proudem.

Zaměřte se i na vánoční motivy

Nemusí to být jenom obyčejná klasika, jelikož to může být mnohem více, co lze v tomto konkrétním směru využívat. Máme být konkrétní? Pokud ano, zkuste třeba různé vánoční motivy. Pokud je něco, co se nabízí nejvíce, jsou to imitace rampouchů, které v noci svítí. Toto LED vánoční osvětlení venkovní je dokonalou ukázkou toho, co můžete pověsit třeba pod vaši střechu. Stejně tak potěší ale i různé dekorativní vánoční hvězdy, které se k této události také skvěle vážou a tak danou atmosféru dokonale navodí.

Zapomínat byste neměli ani na možnost oblíbeného světelného závěsu. I ten můžete spustit ze střechy, stejně jako se hodí jeho umístění i na oblast balkonu. Zde stejně, jako vánoční řetěz LED bude dokonale zdobit i toto místo. A na co nezapomínat při finálním výběru? Rozhodně je to barevné provedení. Při něm nezapomínejte na to, že Vánoce jsou svátky tradic a zároveň jsou spojeny s bílou sněhovou pokrývkou. Ideální je ty chladné nebo teplé bílé světlo. To dnes většinou nabídnout LED diody. V čem jsou unikátní? Je to jak kvalita, tak i svítivost, životnost, ale hlavně je to velmi nízká spotřeba. I když ozdobíte celý dům a budete svítit po celé vánoční svátky, na vašem účtu to téměř nebude znát. Nevěříte? Přesvědčte se o tom sami.


Doporučujeme

Kvalitní vánoční světla od kokiskashop.cz

LED světelný kabel 20 m
studená bílá, 480 diod

LED osvětlení ideální jak na vnitřní tak i na venkovní použití.

Vánoční LED osvětlení
hvězdy modré

Vyzdobte si domov zářícími hvězdami a prožijte kouzelné Vánoce.

Vánoční LED osvětlení 4m -
barevné, 40 diod

Tento řetěz báječně rozsvítí balkon nebo terasu a vykouzlí vánoční atmosféru.