Vánoční světla na zahradu

Praktický článek o vánočních světlech

Ozvláštnit náš interiér je jednoduché. Stačí vánoční dekorace, zajímavá světýlka a vše je hotovo. Co když ale chceme stejným způsobem vyzdobit také náš exteriér? V takovém případě bychom neměli váhat a měli bychom si pořídit vánoční světla na zahradu. I s těmi nám to půjde. Pokud v tomto ohledu nemáte dostatek zkušeností a nevíte co konkrétně pořídit, podívejte se s námi na několik zajímavých tipů a možností, jak na to. Díky tomu nejenom že koupíte kvalitní vánoční osvětlení, ale vaše zahrada bude vypadat dokonale.

Na co se zaměřit při výběru?

Prvním krokem by měl být samozřejmě správný výběr konkrétního typu. Zde rozhodně apelujeme na to, aby byla koupena externí, tedy venkovní svítidla. Proč? Jelikož mají specielně uzpůsobenou konstrukci právě na venkovní použití. Nejenom, že odolají vysokým mrazům. Stejně tak odolají také případné vlhkosti, která může být spojena nejenom se sněhem, ale třeba také deštěm nebo mrholením. Jsou také odolnější vůči případnému poškození. Tím bychom měli mít v daném ohledu jasno. S čím je třeba také počítat, to je poměrně dlouhý provoz. Proto chcete, aby vám světýlka svítila nejenom dlouho, ale aby také spotřebovávala minimum elektrické energie. Zde můžeme doporučit LED vánoční osvětlení venkovní. To je spojeno právě s vysokou úsporou, výraznou svítivostí, stejně jako s dlouhou životností. Právě v souvislosti s těmito výhodami není problém koupit i stejné vánoční osvětlení na stromeček.

Jaké varianty se nabízejí?

Na co se zaměřit z hlediska technologie již víme. Nyní se podívejme na to, jaké venkovní vánoční osvětlení vůbec existuje. Začneme klasikou, kterou jsou různé svítící řetězy, nebo kabely. Ty jsou ideální pro jednodušší použití, kdy je vaším cílem zvýraznit třeba siluety vašeho domu, nebo jiného objektu. Druhou cestou, jakou můžete jít, když hledáte vánoční osvětlení domu, jsou různé svítící vánoční dekorace. Co máme na mysli? Třeba zajímavé svítící hvězdy, které můžete pověsit na libovolná místa na vaši zahradu. Stejně tak jsou skvělou volbou i neméně zajímavě vypadající svítící rampouchy. Ty se hodí jak na stromy, tak třeba také na váš altán. I zde budou vypadat vskutku jedinečně.

Zaměřte se také na dekorace

Třetí cestou, kterou se můžete vydat, jsou již hotové vánoční svítící dekorace. Jedná se o již hotové konstrukce, na nichž je namotán vánoční řetěz LED. Ted tak vytváří dokonalou siluetu. Tento vánoční prvek následně můžete umístit kamkoliv na vaši zahradu. Samozřejmostí je, že dnes jsou na trhu různé varianty, které jsou spojeny s celou řadou velikostí, stejně jako s celou řadou designů. Může to být třeba zajímavý medvídek, stejně jako sob se saněmi, ale i tučňák. Zkrátka možností je více než dost.

Vánoční venkovní osvětlení libovolné délky

Dnes je již obvyklá pestrá nabídka světelných LED řetězů různých délek a s různým počtem LED diod. Absolutním hitem jsou letos rozšiřitelné systémy světelných řetězů, závěsů a sítí DiLED, které lze skládat do sebe a vytvořit tak vánoční světelnou dekoraci pro libovolně velké prostory nebo budovy. Můžete si zakoupit například profesionální 3,5 m dlouhý rozšiřitelný světelný déšť se 180 diodami. Na jediné trafo lze tento světelný řetěz rozšířit až na 2000 diod. A to už je pořádná porce vánočního světla, co říkáte?

Ozdobte své dřeviny

Na co byste také neměli zapomínat, to jsou rozhodně vaše dřeviny. Zatímco v interiéru je to osvětlení vánočního stromku, na vaší zahradě by to mělo být něco jiného. Je pravdou, že zmíněnou možnost lze použít také. My však doporučujeme něco mnohem lepšího a pro mnohé jistě zajímavějšího. Je to světelný závěs s LED diodami, který se dokonale hodí na v+těší či menší košaté keře. Výsledný efekt a vzhled bude dokonalý.


Doporučujeme

Kvalitní vánoční světla od kokiskashop.cz

LED světelný kabel 20 m
studená bílá, 480 diod

LED osvětlení ideální jak na vnitřní tak i na venkovní použití.

Vánoční LED osvětlení
hvězdy modré

Vyzdobte si domov zářícími hvězdami a prožijte kouzelné Vánoce.

Vánoční LED osvětlení 4m -
barevné, 40 diod

Tento řetěz báječně rozsvítí balkon nebo terasu a vykouzlí vánoční atmosféru.